TOMI AVIATION

       Miroslav Řehák
       Budovatelů 301
  Řečany nad Labem, CZ

    

    + 420 466 932 489
    + 420 603 972 505
   aviatik.r@seznam.cz
    Letiště Škudly - GPS:

        N  50o 01´ 19´´
        E 015o 31´ 14´´

      

    Zastoupení pro SR:
     www.jozinko.szm.sk
  Motorové rogalo, podvozek pro rogalo - CROSS 5:

- certifikován u LAA PRAHA císlo T.P. 05/96.

Tento dvojmístný podvozek byl vyvinutý na základě žádosti armády ČR, v rámci programu "NETOPÝR". Je odzkoušený státním leteckým ústavem ve Gbelích. Podvozek CROSS-5 je konstrukčně navrhovaný a následně, jako jediný v ČR, schválený pro nejvyšší možné zatížení 450 kg. Na základě požadavků armády, je tento podvozek dodávaný v několika konstrukčních modifikacích, jako nosič různých zařízení.


    

CROSS-5 je svařený z velmi kvalitních, speciálních ocelových trubek s duralovými doplňky. Standardně je dodávaný se zesíleným zadním pružením. Duralová nádrž má obsah 34 litrů, na požádání 39 litrů, je s vnějším palivoznakem a uzamykacím uzávěrem, odkalovacím otvorem a vnitřní přepážkou. Pohodlné, molitanem vyztužené sedačky s bočními kapsami jsou dodávané v barvách, které si sami vyberete. Podvozek může být dodaný s malým, aerodynamicky tvarovaným krytem na přístroje nebo s kapotáží. Toto je třeba specifikovat už při zadání objednávky, protože velká kapotáž se nedá dodatečně namontovat!


                       

Zadní hlavní nosník je zdvojený, takže zabezpečuje dokonalý, volný pohyb osoby na zadním sedadle. CROSS-5 poskytuje dokonalou pohodlnost, kterou oceníte hlavně při plnění delších úloh. Montáž křídla se provádí ze sedačky pilota. Kryty kol jsou samozřejmostí a jsou dodávané už v základní cenové verzi. Všechna kola jsou nezávisle odpružená. Přední kolo je brzděné. Na přání je možno namontovat brzdění zadních koleček a to mechanické, nebo s hydraulickým systémem. Podvozek je připravený na montáž záchranného systému. Barevné provedení je tvořené na základě požadavků zákazníka, ve všech odstínech RAL.

Křídlo pro rogalo AEROS P-15 s plochou 15m, rychlost min 55km/h, cestovní 70 - 110 km/h, nepřekročitelná 145 km/h, v turbulenci 90 km/h, se dodává s certifikátem a typovým průkazem na max. vzletovou hmotnost 450 kg.

Dodací lhůta - 1 měsíce
od zaplacení zálohy.


Zboží:Cena:Záloha:
Podvozek CROSS 5 58.000 Kč 50 %
Malý panel na přístroje 2.500 Kč -
Kapotáž při objednávce podvozku 5.000 Kč zmenšená
Kapotáž - pozdější objednávky není možná ! -
Stavebnice podvozku (malý přístr. panel) 48.000 Kč 75 %
Stavebnice podvozku (velká kapotáž) dle dohody s výrobcem 75 %